Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Suplementy diety wspomagające odchudzanie

2017-11-15
Suplementy diety wspomagające odchudzanie
Suplementy diety wspomagające odchudzanie  

Będąc na diecie często ograniczamy dzienne spożycie kalorii. Zmniejszając dawkę energii, mamy nadzieję na szybkie schudnięcie i osiągnięcie naszego celu, jakim jest wymarzona sylwetka. Mniejszemu spożyciu energii podczas diety towarzyszy często zwiększony wydatek energetyczny, który stosujemy. Zaczynamy uprawiać sport, wykupujemy karnety na baseny czy ćwiczymy pod okiem instruktora na siłowni. Bilans tych działań może być taki, że dieta okaże się zbyt uboga nie tylko w białko czy węglowodany, ale również w składniki mineralne i witaminy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W wyniku ich braku możemy czuć się słabsi, cierpieć z powodu obniżenia nastroju, a w skrajnych przypadkach, stracić zdrowie. Dlatego też, konieczna jest świadomość, że podczas odchudzania, człowiek musi dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Aby uchronić się przed niedoborem  minerałów i witamin, dodać sobie energii do walki z nadwagą, a także przyśpieszyć metabolizm i, co za tym idzie, utratę kilogramów, możemy sięgnąć po suplementy diety. Nie zastąpią nam one pełnowartościowej diety, ale mogą ją uzupełnić i wspomóc proces odchudzania.   Lista suplementów diety jest bardzo długa.


Prezentujemy te, które mogą jednocześnie korzystnie wpłynąć na nasz metabolizm i dodać nam energii. Dostarczą nam również witamin i minerałów, których  może nam brakować.
  •  Spirulina – przyspiesza  metabolizm oraz pomaga obniżyć apetyt.
  •  Chlorella – usprawnia utratę masy ciała, oczyszcza organizm z toksyn, korzystnie wpływa na krążenie krwi.
  •  Chlorofil – przyspiesza perystaltykę jelit jednocześnie potęgując uczucie sytości.
  •  Kwasy Omega 3 – nienasycone kwasy tłuszczowe – dodają dwa razy więcej energii  niż białka i węglowodany, przyspieszają przyswajanie wielu witamin.
  •  Koenzym Q10 – pomoże organizmowi utrzymać niezbędna do funkcjonowania  energię.
  •  Bromelaina –ułatwia trawienie, wspomaga rozkład białka.
  •  Kompleks witamin z grupy B – dodaje energii niezbędnej do uprawiania sportu, wspiera pracę układu sercowo-naczyniowego.  


Źródła:
1. Katarzyna Marciniak-Łukasiak , Rola i znaczenie kwasów tłuszczowych omega-3 [w:] ŻYWNOŚĆ. Nauka. Technologia. Jakość, 2011, 6 (79), 24 – 35.
2. Bromelaina, enzym trawienny z ananasa, http://naukadlazdrowia.pl/?p=479.
3. Kuczyński S., Kuczyńska J., Goc A. (2001) Witaminy w kosmetykach: witamina E i  koenzym Q10. Salon i Elegancja, 11, 16-17.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixelpixel